Candidatul ideal

Căutăm persoana care işi incurajează şi antrenează echipa!
Când ceilalți işi pun frană, tu iți acelerezi potențialul?
Identifici soluții in loc să te pierzi in probleme?

Dacă raspunsul la aceste intrebări este “da”, atunci ai putea fi persoana pe care o căutăm.

Ne dorim in echipa Departamentului de Productie persoana care sa intruneasca urmatoarele cerinte:

Studii Superioare, cele Tehnice constituie avantaj
Experienta in domeniul automotive/productie reprezinta avantaj
Limbi straine : Engleza – nivel avansat; Germana – reprezinta avantaj

Competente:
Competente de leadership, coordonare si motivare echipa
Organizare si planificare
Munca in echipa
Orientare spre rezultate si imbunatatire continua
Calitatea deciziei

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale ar consta in:

Conduce si coordoneaza membrii departamentului productie (sefi de sectie, team lideri tehnic, calitate, logistica) pentru a se asigura ca proiectele alocate fabricii (proiecte noi, proiecte in lucru si proiecte in faza finala EOL) se desfasoara corespunzator si profitabil.

Organizeaza activitatea de productie pentru utilizarea eficienta a tuturor resurselor disponibile in vederea sustinerii unei afaceri profitabile.

Genereaza si administreaza bugetul de investitii si de cheltuieli in confomitate cu planul de dezvoltare a firmei.

Coordoneaza si conduce membrii Echipei de Productie (Segment Leader, Process Engineer Team lider, Quality team lider, logistics team lider) pentru imbunatatirea continua a tuturor proiectelor si pentru atingerea obiectivelor departamentului de Productie, precum si obiectivele de organizatie.

Coordoneaza activitatea Sefilor de Segment pentru atingerea obiectivelor majore ale segmentelor : performanta de productivitate, calitate (rebut intern, PPM extern, si Sistemul Calitatii specific liniei de productie), Sistemul 5S si cerintele de Mediu si SSM de la nivelul liniilor de productie.

Aloca personal in cadrul Segmentelor in conformitate cu incarcarea existenta (capacitatea ceruta prin planul de productie pe termen scurt si lung – conferinta de planificare), cererea de personal nou alocat formulata de fiecare segment si realocarea personalului disponibil intre segmente pentru eliminarea/minimizarea pierderilor.

In conformitate cu cerintele agreate la planning conference, se aloca personal pe termen mediu (1 luna) in cadrul Segmentelor si se previzioneaza alocarea de personal pe termen lung (>1 luna).

Coordoneaza necesitatea de instruire in cadrul departamentului. Evalueaza si motiveaza membrii echipei departamentale pentru continua dezvoltare a personalului si a departamentului.

Coordoneaza membrii echipei de Productie si lucreaza impreuna cu Sefii Departamentelor Suport (Tehnic si Mentenanta), Logistic si Calitate pentru realizarea unor transferuri/implementari de noi produse optime (in confomitate cu termenele de transfer/lansare de noi produse, Procesul de Lansare Sigura a noilor produse prin Dock Audit, 100% performanta la livrare).

Se ocupa de alocarea de resurse pentru programul de transfer de linii, pentru noile produse executate in fabrica.
Asigurarea in cadrul programului de fabricatie a executiei comenzilor de produse noi prin disponibilitatea de masini si utiliaje, disponibilitatea de operatori.

Coordoneaza membrii echipei de Productie si lucreaza impreuna cu Sefii Departamentelor Suport (Tehnic si Mentenanta), Logistic si Calitate pentru optimizarea procesului de EOL (reducerea nivelului de stoc neutilizabil, de materii prime, subansamble si produse finite, alocarea/stocarea optima a echipamentelor EOL si stocarea informatiei/documentatiei cheie).

Intelege Cerintele Specifice Clientului si Specifice Industriei si lucreaza impreuna cu membrii departamentului pentru atingerea 100% a Satisfactiei Cleintului: reducerea PPM-ului extern cu obiectivul de zero PPM, 100% performanta de livrare, respectarea cerintelor de Management al Calitatii (revizuirea regulata a Planului de Control, FMEA, revizuirea regulata punctelor deschise din Auditurile Clientului).

Aproba achizitia pieselor de schimb/ consumabile/ materiale auxiliare pentru departametnul productie si cele suport (mentenata si tehnic) si valideaza comenzile interne si externe.

Emite, actualizeaza si dupa caz aproba proceduri si instructiuni de lucru pentru procesele pentru care este responsabil conform fisei de post.

Are responsabilitatea de a intocmi documentatia administrativa pentru angajatii din subordine conform procedurilor interne.

Noi iti oferim:
Transport gratuit, tichete de masă, bonus anual de performanță, tichete cadou de sarbatori, bonus de fidelitate, al 13-lea salariu, abonament de sanatate, posibilități de dezvoltare profesionala.

Descrierea companiei

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.
Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Verifica pe eJobs.ro