Candidatul ideal

Suntem pasionati de ceea ce facem si dornici de a progresa in fiecare zi.
Cautam persoane entuziaste, pasionate de domeniul imobiliar, cu dorinta de dezvoltare continua.

Descrierea jobului

Sarcini principale:

- Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
- Evaluarea corecta a cererilor clienţilor şi întocmirea de oferte
- Vizionarea permanentă a proprietăţilor în vederea obtinerii informaţiilor complete şi promovarea imobilelor pe site-urile de specialitate;
- Prospectarea pietei imobiliare si identificarea de proprietati, la cerere;
- Planificarea activitătii de vânzare şi a celorlalte activităţi implicite;
- Vanzarea/ inchirierea de imobile in Tg-Mureș;
- Negocierea Contractelor de Prestari Servicii cu clientii companiei;
- Discută cu proprietarii pentru a identifica caracteristicile proprietatii si conditiile de vanzare/inchiriere;
- Follow-up in permanenta cu privire la clientii companiei;
- Pregăteşte documentele necesare tranzacţiei, se implica activ şi urmăreşte finalizarea acesteia (cereri, contracte);
- Participarea la intalniri, evenimente de profil, etc.;
- Pregatirea si prezentarea de oferte, analize de piata, contracte etc.;
- Informarea constanta a clientilor si identificarea necesitatilor acestora;
- Acordă consultanţă clienţilor privind condiţiile pieţei, preţuri, aspecte legate de actul de vânzare-cumpărare;

Cerinte profesionale:

- Experienta de minim 1 an in unul sau mai multe din domeniile: vanzari; servicii clienti; public relation; antreprenoriala;
- Deprinderi de învăţare;
- Deprinderi de rezolvare a problemelor;
- Deprinderi sociale;
- Spirit intreprinzator.
- Abilitati de comunicare.

Cerinte aptitudinale:

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
- Nivel avansat in utilizarea aplicatiilor tip MS Office;
- Cunoasterea la nivel scris/conversational a cel putin unei limbi straine (engleza);
- Abilitati de prioritizare a sarcinilor, de comunicare, de negociere si persuasiune;
- Persoana dinamica, sociabila, adaptabila, cu initiativa, loiala, serioasa, rezistenta la stres si capabila sa gestioneze situatiile neprevazute;
- Persoana implicata, hotarata, axata pe rezultat, fiind capabila de eforturi de lunga durata si regularitate;
- Permis de conducere categoria B (minim 1 an de la momentul obtinerii permisului).

Oferta:

Contract Individual de Munca;
Salariu fix + bonusuri, Comisioane din vanzari;
Mașină, Telefon

Descrierea companiei

Agenţia Happy Imobiliare şi-a început activitatea în anul 2016, dar echipa noastră are o experienţă de peste 7 ani în domeniul imobiliar din Târgu Mureş.

Scopul agentiei Happy Imobiliare este de a face oamenii fericiţi gasindu-le un loc pe care să îl numească ACASĂ .

De aceea, considerăm că încrederea pe care o inspirăm clienţilor este esenţială şi în acest sens, dedicăm timp îndelungat fiecărei persoane care trece pragul agenţiei Happy vă aducem zâmbetul pe buze, oferindu-vă urmatoarele servicii la cele mai înalte standarde :

Intermedierea tranzacțiilor de vânzare

Intermedierea tranzacțiilor de cumpărare

Intermedierea tranzactiilor de închiriere

Administrări de imobile

Consultanță în domeniul imobiliar

Asigurari bunuri mobile si imobile

Certificate energetice

Evaluari imobiliare

Activitatea desfăşurată de-a lungul timpului dovedeşte că suntem profesionişti şi că am satisfăcut chiar şi cei mai pretenţioşi clienţi, iar cu fiecare proiect dus la bun sfârşit ne-am îndeplinit misiunea :

''Clienţi fericiţi, indiferent de aşteptări şi buget ! "

Verifica pe eJobs.ro