Cautam colegi pasionati de domeniul farmaceutic, care sa accepte provocarea de a veni in ajutorul pacientilor printr-o consiliere de calitate si a asigura buna organizare a unei farmacii.
Asadar, esti asteptat sa te alaturi echipei noastre daca indeplinesti urmatoarele cerinte: detii abilitati foarte bune de organizare, comunicare, relationare si adaptare in orice situatie, ai o atitudine pozitiva combinata cu determinare si profesionalism.

Mai sunt importante:

  • Respectarea principiilor eticii si deontologiei profesionale;
  • Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
  • Experiență pe o poziție similară reprezintă avantaj;
  • Certificate de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
  • Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Amabilitate și empatie față de pacienți;
  • Integritate și etică profesională.

Responsabilități:

  • Consilierea pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și a potențialelor riscuri/efecte adverse;
  • Eliberarea medicamentelor pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
  • Participarea la verificarea, monitorizarea si gestiunea stocurilor;
  • Informarea permanenta asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou-aparute si a modului de administrare a acestora.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
  • Tichete de masă;
  • Pentru candidatii din alte localitati putem asigura relocare sau transport;
  • Bonus de performanță lunar în baza rezultatelor obținute;
  • Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
  • Acces la training-uri de specialitate și interes profesional;
  • Acces gratuit la cursuri anuale cu credite EFC obligatorii;
  • Mediu de lucru stabil, plăcut și dinamic.
Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Iași ; Târgu Frumos

Verifica pe BestJobs