Fișa postului

Angajam Tehnician Service Generatoare pentru important furnizor de echipamente de electro-alimentare de siguranta (generatoare, UPS-uri, baterii, redresori), integrator de Data Centere si sisteme de Power Back-up.

Responsabilitati
  • Executie lucrari de instalare, service, interventii si reparatii la echipamente de electro-alimentare: generatoare, baterii, tablouri electrice, instalatii
  • Punere in functiune si testare de echipamente instalate
  • Executie lucrari specifice in domeniul Data Centerelor
  • Intocmirea documentatiei specifice lucrarilor de service: devize de constatare, plan de reparatii, fisa de revizii si interventii
Cerinte
  • Absolvent de studii tehnice, scoala profesionala
  • Experienta de 3 - 5 ani in instalarea, configurarea, intretinerea si repararea de echipamente de electro-alimentare, in special grupuri electrogene
  • Sa aiba capacitatea de a citi si interpreta scheme electrice
  • Reprezinta un avantaj sa detina cunostinte tehnice despre redresoari, baterii tip VRLA
  • Cunostinte elementare / medii de limba engleza
  • Cunostinte de operare PC - MS Office
  • Autorizare ANRE categoria IIA si IIB – reprezinta un avantaj
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate pentru deplasari periodice in teritoriu pentru lucrarile de interventii, service si mentenanta (in tara – 1 data/luna), disponibilitate program prelungit (ocazional)
Beneficii
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri in functie de performante si de lucrari
  • Oportunitati de dezvoltare ( cursuri de specializare periodice sustinte de producatorii de echipamente din afara tarii)
Detalii la tel: click apply, CV-uri la adresa click apply
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Software

Verifica pe LinkedIn