Kuehne + Nagel, unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii logistice din Romania, angajeaza pentru depozitul din Parcul Industrial Nervia, Apahida - Stock Controller

RESPONSABILITATILE POSTULUI SUNT:

Mentinerea corecta a inregistrarilor referitoare la stocuri
Supervizarea inregistrarilor din sistemul informatic WMS si asigurarea corelatiei cu miscarile fizice de stoc din depozit
Verificari inventare periodice conform procedurilor de lucru
Listarea rapoartelor de tranzactii stoc, analizarea si compararea datelor, identificarea diferentelor
Reconcilierea datelor, corectii in conformitate cu procedurile de lucru
Raportarea imediata a neconformitatilor
Identificarea surselor de eroare si propunerea de solutii pentru eliminarea acestora
Implementarea planurilor de actiune specifice
Intocmirea de Rapoarte si efectuarea de analize specifice conform cerintelor superiorului ierarhic

CERINTE:

Experienta profesionala: min. 1 an pe un post similar

Educatie: min. absolvent studii medii

Cunostinte operare PC: Excel, Word, Outlook

Limba Engleza: nivel mediu

Persoana bine organizata, responsabila atenta la detalii, comunicativa, spirit de echipa si cu o buna putere de concentrare.

Fara antecedente penale

Experienta operare SAP: constituie avantaj

OFERTA:

Salariu motivant;
Tichete de masa;
Bonus in functie de performanta;
Transport asigurat.

    Verifica pe BestJobs