Fișa jobului

Locatie: Bucuresti, Brasov, Cluj, Craiova

Experienta: Minimum 3 ani experienta pe un rol similiar

Studii: Superioare – Marketing, Economice;

Descrierea Postului
  • Participa la elaborarea strategiei anuale de marketing;
  • Participa la dezvoltarea planului de online marketing, a canalelor si a instrumentelor aferente;
  • Participa la crearea mesajelor ce urmeaza a fi comunicate conform planului de online marketing;
  • Urmareste indeplinirea planului anual de marketing in concordanta cu obiectivele setate;
  • Efectueaza studii de piata in baza carora propune si implementeaza planuri de actiuni specifice: ajustari tactice, segmentare si resegmentare;
  • Asigura prin actiunile zilnice si proiectele desfasurate dezvoltarea brand-ului;
  • Identifica competitorii, partenerii, tendintele pietei si oportunitatile de dezvoltare ale companiei;
  • Colaboreaza cu diversi furnizori de servicii pentru a indeplini cu succes planul de marketing;
  • Implementeaza si dezvolta campanii integrate de lansare, promovare produse si servicii noi ;
  • Dezvolta si gestioneaza materialele de marketing ale companiei (bannere, brosuri, flyere, etc);
  • Organizeaza evenimente, targuri, expozitii care au ca scop promovarea produselor si serviciilor companiei;
  • Ofera suport departamentelor operationale si comercial cu materiale de marketing, organizare actiuni de marketing ;
  • Implementeaza evenimente si alte actiuni de marketing dedicate clientilor, partenerilor si prospectilor ;
  • Urmareste bugetul anual alocat departamentului si se asigura de incadrarea costurilor in planul agreat;
  • Asigura actualizarea si imbunatatirea website-ului companiei;
  • Colaboreaza cu departamentul de Comunicare pe proiectele de marcom comune ;
  • Colaboreaza cu diverse departamente din cadrul companiei pentru a-si atinge obiectivele setate .

Cunostinte Si Abilitati
  • Cunostinte marketing si activitati promotionale;
  • Cunostinte de online marketing;
  • Cunostinte de social media: Facebook, Linkedin, Twitter, etc;
  • Cunostinte de branding si strategii de marketing de produs/servicii ;
  • Excelente abilitati de comunicare si socializare;
  • Creativitate, empatie, diplomatie, flexibilitate;
  • Abilitati excelente de prezentare;
  • Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunostinte avansate de limba Engleza (citit, scris, vorbit );
  • Permis de conducere categoria B.

Beneficii
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri pentru performanta
  • Beneficii non-financiare: certificari, training, etc.
  • Atmosfera benefica dezvoltarii profesionale si personale.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Marketing

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn