Fișa jobului

Locatie: Bucuresti, Brasov, Cluj, Craiova

Experienta: Minimun 3 ani experienta pe un rol similiar

Studii: Superioare - Comunicare si Relatii Publice, Jurnalism, Sociologie, Marketing;

Descrierea Postului
  • Participa la elaborarea strategiei anuale de comunicare interna;
  • Urmareste si gestioneaza strategia de comunicare interna, asigurandu-se de indeplinirea obiectivelor setate;
  • Creeaza, implementeaza si urmareste desfasurarea proiectelor de comunicare interna;
  • Concepe, editeaza si distribuie materiale de comunicare interna;
  • Adapteaza mesajele de comunicare in interna conform diverselor tipuri de canale utilizate si audienta adresata;
  • Faciliteaza procesul de comunicare in interiorul companiei;
  • Implementeaza organizarea si desfasurarea diverselor evenimente de comunicare la care participa compania si angajatii companiei;
  • Gaseste, evalueaza si propune noi canale si tactici de comunicare in concordanta cu tendintele specifice ale pietei;
  • Asigura implementarea (la timp si la calitatea asteptata) si dezvoltarea tuturor proiectelor de comunicare prevazute in planul anual;
  • Asista la actualizarea permanenta a site-ului, linkedin-ului companiei pentru a promova eficient imaginea si serviciile companiei;
  • Dezvolta si distribuie, prin canalele interne potrivite, mesaje conform strategiei;
  • Urmareste si se incadreaza in bugetul alocat activitatilor gestionate;
  • Colaboreaza cu diversi furnizori de servicii pentru a indeplini cu succes planul de comunicare ;
  • Se deplaseaza in tara pentru implementarea proiectelor de comunicare interna;
  • Colaboreaza cu departamentul de Marketing pe proiectele de marcom comune ;
  • Colaboreaza cu diverse departamente din cadrul companiei pentru a-si atinge obiectivele setate .

Cunostinte Si Abilitati
  • Abilitati excelente de scriere si vorbire;
  • Excelente abilitati de comunicare si socializare;
  • Creativitate, empatie, diplomatie, flexibilitate;
  • Capabilitatea de a comunica eficient cu categorii diverse de public;
  • Abilitati excelente de prezentare;
  • Cunostinte practice despre branding si strategii de comunicare aplicate;
  • Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunostinte avansate de Limba Engleza (citit, scris, vorbit);
  • Permis de conducere categoria B.

Beneficii
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri pentru performanta
  • Beneficii non-financiare: certificari, training, etc.
  • Atmosfera benefica dezvoltarii profesionale si personale.
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn