Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate economice sau tehnice;
  • Cunoașterea MS Office
  • Ablități foarte bune de comunicare ȋn limba română și engleză;
  • Abilităṭi de ȋnțelegere a detaliilor tehnice;
  • Capacitatea de a lua decizii rapide si eficiente;
  • Inițiativă, creativitate, atitudine pozitivă;
  • Abilităṭi de planificare şi organizare a activităṭilor și proceselor de care răspunde;
  • Capacitate de utilizare programe de gestiune;
  • Dorinṭa continuă de autoperfecționare şi dezvoltare personală;
  • Rapiditate si rezistenta la lucrul sub presiunea termenelor;
  • Capacitate de asimilare rapida a informatiilor;
  • Bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

  • Implementarea strategiilor si politicilor de aprovizionare ale firmei;
  • Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale;
  • Negocierea contractelor cu furnizorii;
  • Monitorizarea permanenta a pietei si a concurentei pentru identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
  • Plasare comenzi catre furnizori si urmarirea lor pana la receptia finala;
  • Gestionarea eficienta si optimizarea continua a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora;
  • Participa la inventarele regulate ale companiei;
  • Identificarea de reduceri permanente de cost si oferirea celor mai bune solutii pentru companie
  • Tine legatura cu persoana responsabila de organizarea transportului si se asigura ca produsele achizitionate ajung in timp util in depozit
  • Intocmirea si furnizarea in termen a rapoartelor pe baza carora se evalueaza rezultatele departamentului Achizitii.

Cunostinte si calificari necesare:
  • Cunostinte de operare PC ( MS Office )
  • Cunostinte legate de legislatia vamala - constituie un avantaj;
  • Limba engleza nivel mediu.
Pozitie
  • Postul se subordoneaza direct Managerului de Achizitii
  • Program de lucru : alternativ in 2 schimburi de zi ( program 9 – 17.30 / 11 – 19.30)
Oferta
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si realizarile profesionale;
  • Training si instruire permanente;
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si ambitioasa.

Descrierea companiei

Rhein Vision Romania a fost infiintata in anul 2012, iar din 2013 produce in Ploiesti lentile pentru ochelari.
Este o companie tanara si dinamica al carei succes se bazeaza pe o intreaga echipa condusa de pasiune si profesionalism.
Pentru mai multe informatii despre noi, viziteaza www.rhein-vision.ro

Daca vrei sa fii parte a unei echipe de succes, aplica acum!

Verifica pe eJobs.ro