Candidatul ideal

Compania APT PROHUMAN este in cautare de persoane pasionate de HR.
Ne marim echipa! Esti pasionat de recrutare si vrei sa te dezvolti in continuare in acest domeniu? Ești familiarizat cu mediul online, canale alternative de recrutare și Social Media? Ai bune abilitati de comunicare si relationare?

- Experienta de minim 6 luni in domeniul recrutarii - constituie un avantaj experienta de recrutare in proiecte de volum;
- Studii universitare;
- Disponiblitatea de a combina munca de birou cu activitatea de teren
- Persoana diplomata, axata pe consilierea clientilor si a candidatilor;
- Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si lucru in echipa;
- Orientare catre rezultate si abilitati de prioritizare a responsabilitatilor;
- Permis catergoria B.

Descrierea jobului

  • Managementul intregului proces de recrutare, selectie si plasare pentru posturile alocate;
  • Conceperea si postarea anunturilor de recrutare;
  • Gestionarea etapelor procesului de selectie pentru pozitiile vacante incluzand preselectia si evaluarea CV-urile primite, testarea candidatilor, stabilirea si sustinerea interviurilor, realizarea listei scurte, intocmirea ofertelor de angajare, etc;
  • Urmarirea derularii procesului de integrare in cadrul organizatiei a noilor angajati;
  • Intocmirea rapoartelor de activitate privind situatia proiectelor gestionate
  • Intocmirea rapoartelor de candidati, in vederea recomandarii acestora catre client;

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Verifica pe eJobs.ro