Candidatul ideal

- Studii medii;
- Cunostinte / experienta linii de productie, linii de montaj reprezinta un avantaj;
- Orientare spre calitate;
- Acuitatea vizuala;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Abilitatea de a lucra sub presiune;
- Abilitatea de a urmari si respecta termene;
- Capacitatea de a munci intr-un sistem bine organizat si structurat;
- Capacitatea de invatare si adaptare;
- Disponibilitea de a lucra in schimburi si in weekend;

Descrierea jobului

- Utilizarea documentelor de producție (instrucțiuni de lucru, instrucțiuni de verificare, planuri de verificare, formulare specifice) pentru a opera linia de producție
- Verificarea și înregistrarea calității fluxului tehnologic
- Înregistrarea scrap-ului
- Aplicarea foliei protectoare și ambalarea produsului finit
- înregistrarea rezultatelor producției în foile de productie
- Manipularea și tăierea excesului de material plastic al pieselor
- Imprimarea prin tampografiere a produsului
- Frezarea pieselor
- Menținerea mașinilor de injecție si a zonei de lucru, curate și corespunzătoare
- Preluarea produselor finite de pe conveior sau din cuvele/lazile in care sunt ejectate produsele finite, verificarea vizuala a produselor finite.
- In cazul anumitor produse finite, inainte de injectia amestecului topit in matrita, operatorii fixeaza in matrita parti metalice care intra in componenta produsului finit. Operatiunea se repeta pentru fiecare piesa.
- Ambaleaza produsele finite in cutii.
- Aranjeza pe paleti cutiile cu produse finite.

Descrierea companiei

CATOPREST oferã servicii integrate de asistenţă, evaluare a conformităţii calităţii si suport productie, pentru furnizorii industriei auto și producatorii de automobile, precum si companii implicate in productia de masã, industria electronicã, aparate de uz casnic, cosmetice, FMCG si industria maselor plastice.

Verifica pe eJobs.ro