Fișa jobului

Descrierea jobului

  • Raspunde de definirea si administrarea produselor si serviciilor dedicate segmentului IMM
  • Elaboreaza studii ale pietei IMM si de analiza a competitiei pentru produsele noi
  • Impreuna cu toate celelalte directii ale Bancii stabileste definirea specificatiilor, fluxurilor, modului de implementare, testare a produselor noi, redactare a normelor interne etc.
  • Monitorizeaza performanta produselor si propune ajustarea caracteristicilor in functie de analiza pietei si analiza competitiei
  • Ofera sprijin sucursalelor pentru promovarea si implementarea produselor create
  • Creaza repere pentru portofoliul de produse de care este raspunzator

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Experienta bancara de minim 2 ani, preferabil pe un post similar
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Bune abilitati de comunicare, spirit de echipa, perseverenta
  • Foarte bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Outlook
  • Abilitati de organizare si planificare, meticulozitate si acuratete
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Management produs

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn