Fișa jobului

Manpower recruteaza Contabil Senior pentru o companie romaneasca specializata pe piata de consultanta financiara din Romania.

Cerinte
  • Experienta de minim 5-6 ani in contabilitate;
  • Absolvirea unei specializari de Contabilitate si Informatica de Gestiune, Audit, Finante, Asigurari, Banci, Gestiune Afacerilor constituie un avantaj;
  • Detinerea titlului de expert contabil roman sau a unui titlu strain echivalent;
  • Operare cu un soft financiar de nivel avansat, ex. : SAP, Navision, Ciel (in principal);
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Seriozitate, stabilitate si maturitate profesionala;
  • Atitudine pro-activa, excelente abilitati de organizare si comunicare;

Responsabilitati
  • Tinerea si verificarea contabilitatii de gestiune, a contabilitatii financiare;
  • Intocmirea si verificarea situatiilor financiare (bilant, cont de profit si pierdere, cash-flow);
  • Alte lucrari cu caracter financiar-contabil: situatii periodice cerute de client referitoare la diferitele aspecte ale evidentei contabile (de exemplu, evolutia diverselor tipuri de cheltuieli; consolidare conturi; plan de finantare; situatii specifice grupului);
  • Intocmirea/verificarea declaratiilor fiscale de taxe si impozite, conform prevederilor legale;
  • Asistenta clientilor la verificari fiscale (rambursari de TVA, controale incrucisate, etc.);
  • Analize economico-financiare (analiza structurii financiare; analiza gestiunii finaciare si a rentabilitatii; sisteme de credit, leasing, factoring; rapoarte de gestiune; elaborarea tabloului de finantare, plan de trezorerie; audit intern).

Beneficii
  • Oferta salariala atractiva;
  • Tichete de masa;
  • Decont transport.
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Contabilitate/Audit

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn