Fișa jobului

Responsabilitati principale
  • Asigurarea, administrarea si dezvoltarea unei baze de clienti profitabili pentru companie
  • Identificarea de noi clienti si crearea unei colaborari pe termen lung cu acestia
  • Asigurarea permanenta de informatii despre evolutia pietei si a concurentei
  • Realizarea obiectivelor de vanzari lunare, distributie numerica si eficienta
  • Monitorizarea creditelor clientilor din punctul de vedere al valorii si termenelor de plata
  • Monitorizarea stocului produselor companiei si mentinerea nivelului optim al acestora la clientii alocati
  • Dezvoltarea si implementarea corecta si la timp a actiunilor de trade marketing
  • Asigurarea aplicarii intocmai a regulilor de mercantizare stabilite pentru marcile companiei
  • Monitorizarea returnarii produselor expirate si mentinerea acestora in limitele stabilite
  • Monitorizarea impactului actiunilor promotionale implementate
Cerinte
  • Studii medii /superioare
  • Experienta de cel putin 2 ani in vanzari pe o pozitie similara
  • Tehnici de vanzare, mercantizare
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Abilitati de planificare si organizare
  • Orientare catre client si rezultate
  • Disponibilitate deplasari
  • Permis conducere categoria B
Oferta (bonusuri, beneficii)
  • Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata
  • Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern
  • Posibilitatea de ascensiune profesionala
  • Masina de serviciu
  • Salariu motivant, pe masura realizarilor
  • Pregatire sustinuta si suport intern pentru atingerea obiectivelor
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Inginerie

Sectoare de activitate

Marketing și publicitate

Verifica pe LinkedIn