Fișa jobului

Candidatul ideal:

  • experiență de cel puțin 1 an în vânzări, preferabil în domeniul farmaceutic
  • studii superioare finalizate; studiile în domeniul farmaceutic constituie un avantaj
  • foarte bune abilități de negociere și comunicare
  • abilități de organizare și planificare/ prioritizare
  • cunoștinte operare PC: Excel, Word
  • permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări

Descrierea jobului:

  • prezentarea ofertei curente și a ofertelor speciale către clienții din portofoliu în regiunea alocată
  • vânzarea produselor farmaceutice și parafarmaceutice aflate în oferta curentă către clienții din portofoliu/ reţele de farmacii
  • identificarea de noi clienți în cadrul zonei geografice alocate și creșterea vânzărilor pe fiecare client
  • urmărirea respectării condițiilor contractuale de către clienți
  • încasarea facturilor la termen emise către clienții din portofoliu
  • realizarea planurilor individuale de vânzari și încasări
  • colaborarea cu depozitul de medicamente pentru realizarea la termen a livrărilor
  • întocmirea rapoartelor de activitate

Beneficii:

  • pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, asigurare de sănătate, card discount in Farmaciile DONA)
  • bonus lunar de performanta
  • suport din partea companiei pentru atingerea obectivelor profesionale
  • posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice

Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele  din anunț vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere.

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Farmacii

Verifica pe LinkedIn