Fișa jobului

Principalele Responsabilitati
  • Verifica si proceseaza ordinele de plata si alte instrumente de debit in lei si in valuta ale clientilor; se asigura de corectitudinea informatiilor inscrise pe documentele procesate, precum si in evidentele bancii;
  • Executa activitatile specifice operatiunilor valutare, operand instrumentele specifice acestora, conform reglementarilor interne;
  • Transmite catre Centrala documentatia prezentata de clienti in vederea procesarii operatiunilor documentare (acreditive/ incassouri/ scrisori de garantie/ cecuri bancare).

Cerinte Minime De Ocupare a Postului
  • Studii superioare (preferabil studii economice) sau studii medii;
  • 1 an vechime in munca;
  • Experienta in activitatea bancara, preferabil pe zona de operatiuni bancare, constituie un avantaj;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Abilitati foarte bune de organizare, atentie la detalii, corectitudine;
  • Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
  • Cunoasterea legislatiei bancare;
  • Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala si/ sau cursuri de specialitate, urmate in tara sau in strainatate, constituie avantaje;
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel si Word, cel putin).

Candidatii interesati de aceasta oportunitate si care satisfac cerintele de mai sus, pot transmite CV-ul insotit de scrisoare de intentie la Sucursala CEC Bank din Constanta, pe adresa Constanta, B-dul Tomis 79-81 sau pe fax: 0241/520.253, e-mail: click apply, pana la data de 27 decembrie 2018.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn