Fișa jobului

Cerinte
  • Cunostinte de administrarea a sistemelor de operare :Solaris, Unix, Linux – nivel mediu si a bazelor de date: Oracle, MySQL, Sybase –nivel mediu ;
  • Cunostinte de retele de telefonie mobila, retele de date, protocoale –nivel mediu;
  • Constituie un plus : cunostiinte limbaje de programare & scripting & web services - SOAP, virtualizare.

Responsabilitati
  • Opereaza si intretine echipamentele si aplicatiile pentru serviciile cu valoare adaugata : SDP, PCRF (Policy and Charging Rules Function), SPR (Subscriber Provisioning Repository); SMSC (Short Message Service Center); SDP (Service Delivery Platform), USSD (Unstructured Supplementary Service Data), AAA (Authentication, Authorization and Accounting), precum si alte noduri de VAS & SAP;
  • asigura executia activitatilor zilnice necesare gestionarii portofoliului commercial;
  • participa la proiectarea si implementarea de servicii si produse noi, conform specificatiilor comerciale primate;
  • participa la integrarea elementelor de reţea necesare asigurarii serviciilor Prepaid/IN, VAS & SDP.

Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link:
Termen trimitere aplicatii: 19 ianuarie 2019. Doar candidatii selectati vor fi contactati.
  • Doar candidatii selectati vor fi contactati.
  • Nivel de vechime

    Începător

    Tip de angajare

    Full-time

    Ocupație

    Tehnologia informației

    Sectoare de activitate

    Tehnologia informației și servicii informatice

    Verifica pe LinkedIn