Fișa jobului

ENGIE Romania, unul dintre cei mai importanti actori energetici din Romania, activand in domeniul gazelor naturale si al electricitatii, sub numele de marca ENGIE - cauta sa angajeze Recrutor Junior - locatia Bucuresti.

Responsabilitati:

  • Derularea intregului proces de recrutare și selectie - identificarea si administrarea celor mai potrivite canale de recrutare, conceperea si postarea anunturilor de recrutare, selectia CV-urilor, interviuri telefonice, prin Skype sau la sediul companiei, oferirea de feedback candidatilor, elaborarea si transmiterea ofertelor de angajare;
  • Integrarea noilor angajati in companie, prin derularea programului de inductie;
  • Elaborarea si transmiterea diverselor rapoarte solicitate de catre clientii interni/manageri referitoare la procele de selectie gestionate;
  • Administrarea si mentinerea actualizata a bazei de date cu candidati;
  • Participarea in proiecte transversale care acopera intreaga arie de resurse umane;
  • Participarea la diferite evenimente organizate pentru promovarea brandului de angajator si a posturilor vacante (targuri de job-uri, open days etc);
  • Propunerea de modalitati de optimizare a proiectelor desfasurate in cadrul biroului, precum si de adaptare a acestora la obiectivele companiei.

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare, finalizate cu diploma de licenta;
  • Experienta de minim 1-2 ani in domeniul resurselor umane;
  • Bune abilitati de comunicare si prezentare;
  • Capacitate de analiza, sinteza, organizare si planificare;
  • Autonomie, initiativa;
  • Cunostinte foarte bune MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Cunostinte limba engleza – minim nivel mediu.
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Consultanță

Sectoare de activitate

Petrol și energie

Verifica pe LinkedIn