Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare în domeniul tehnic profil agronomie, biochimie, chimie, biologie, fizica, inginerie.
  • Abilități în afaceri și experienta anterioara în industria cerealelor, morărit, uleiuri.
  • Experiență in tehnica vânzărilor încrucișate și vânzarea bazată pe valoare adaugată (propuneri de îmbunătățire a profitului pe baza beneficiilor oferite), în detrimentul alegerii prețului mai mic de vânzare.
  • Dornic să își îmbunătățească continuu pregătirea profesională prin participarea la workshop-uri, seminarii și conferințe.
  • Capacitate demonstrată de comunicare, prezentare și influență credibilă și eficientă la toate nivelurile organizației clienților, inclusiv top management și proprietari de afaceri
  • Capacitate dovedită de a îndeplini întreg ciclul de vânzare, de la faza inițială și până la contractul de vanzare.
  • Fluent in limba engleza.
  • Abilități excelente de lucru pe computer, utilizare de programe pentru gestionarea relației cu clienții, trimiterea de oferte și prezentări.
  • Disponibilitate de călătorii în țară, cu precadere in zona de sud

Descrierea jobului

Oferim:

  • Comision din vânzări și salariu fix
  • Training de specialitate
  • Mediu de lucru stimulativ
  • Masina de servici, laptop, telefon
Responsabilitati:
· Indeplinirea obiectivelor de vânzări.
· Contributie activa la implementarea unui plan strategic de afaceri pentru mărirea portofoliului de clienți ai companiei, in special in domeniul CMO
· Construirea de relații solide și de lungă durată cu clienții prin încheierea de parteneriate pentru satisfacerea nevoilor acestora.
· Prezentarea conducerii companiei situația vânzărilor și predicții realiste ale vânzărilor.
· Actualizarea cu toate noutățile din domeniu, produse nou lansate pe piață, date despre competiție.
Menținerea situației exacte ale contactării potențialilor clienți, planificarea vizitelor / pregătirea ofertelor, contactările telefonice, trimiterea cotațiilor de preț, utilizând sistemul CRM

Descrierea companiei

Firma dinamica, in plina dezvoltare, activa pe piata de distributie de aparaturii de laborator pentru industria alimentara.

Verifica pe eJobs.ro