Candidatul ideal

  • Absolvent de studii medii/superioare preferabil tehnice;
  • Minim 1 ani experienta pe un post similar;
  • Cunoasterea programelor originale de identificare a pieselor auto este obligatorie;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Cunostinte din domeniul pieselor auto si subansamblele unui autovehicul cat si interactiunea dintre acestea;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare, gestionare a situatiilor dificile,orientare catre client.

Descrierea jobului

  • Preluarea solicitarilor de oferta si a comenzilor de piese auto de la clienti;
  • Identificarea in programele existente a pieselor solicitate de catre clienti;
  • Intocmirea ofertelor si informarea clientilor cu privire la statusul comenzilor;
  • Oferirea de informatii si suport tehnic clientilor;
  • Facturarea si incasarea serviciilor oferite clientilor;
  • Responsabilitatea gestiunii preluate;
  • Reprezentarea companiei in relatia cu autoritatile locale;
  • Identificarea celor mai bune solutii pentru clienti si companie;
  • Contributie activ la indeplinirea obiectivelor stabilite.
BENEFICII:
  • Salariu fix la care se adauga comision in functie de performanta;
  • Tichete de masa;
  • Colectiv tanar, mediu de lucru stabil, dinamic.

Descrierea companiei

AutoEco este unul dintre cele mai mari magazine online de piese auto, cu milioane de produse si o vechime in domeniu de peste 13 ani.

Echipa AutoEco si-a luat angajamentul sa dezvolte continuu magazinul auto online pentru ca alegerea si comercializarea produselor auto sa se realizeze cat mai eficient.
Autoeco este marca inregistrata a Motoreco Parts SRL.

Prin transmiterea datelor dumneavoastra personale consimtiti si va exprimati acordul prin care acestea să fie prelucrate de Motoreco Parts SRL, în scopul înregistrării formularului și solutionarii solicitării dumneavoastra.

Verifica pe eJobs.ro