Fișa jobului

Farmaciile Dona reprezintă unul dintre cele mai apreciate lanțuri farmaceutice din Romania.

Alătură-te celor 2500 de specialiști care au ales să facă un pas înainte spre o carieră de succes!

Candidatul Ideal
  • Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
  • Experiența pe o poziție similară reprezintă un real avantaj;
  • Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor avizat pe anul în curs;
  • Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Amabilitate și empatie față de pacienți;
  • Integritate și etică profesională.
Responsabilități
  • Consilierea pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și a potențialelor riscuri/efecte adverse;
  • Eliberarea medicamentelor pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
  • Participarea la verificarea, monitorizarea si gestiunea stocurilor;
  • Informarea permanenta asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou-aparute si a modului de administrare a acestora.
Beneficii
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
  • Tichete de masă;
  • Bonus de performanță lunar în baza rezultatelor obținute;
  • Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
  • Acces la training-uri de specialitate și interes profesional;
  • Acces gratuit la cursuri anuale cu credite EFC obligatorii;
  • Echitate, corectitudine, stabilitate și respect.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Marketing și publicitate

Verifica pe LinkedIn