Candidatul ideal

- Calificare de Electrician;
- Studii medii profil tehnic (liceu/scoala profesionala);
- Cunostinte de electrica, senzoristica, pneumatica, mecanica;
- Experienta profesionala in domeniu industrial de minim 5 ani;
- Disponibilitate de lucru in 3 schimburi;
- Cunostinte automatizari constituie un avantaj;
- Constituie avantaj Certificarea ANRE;
- Capacitate de lucru in echipa;

Descrierea jobului

- Efectueaza operatiunile de reparare a masinilor si instalatiilor din dotarea punctului de lucru;
- Intretinerea electrica a liniilor de productie ce incorporeaza un grad inalt de automatizare(PLC, panouri operator, invertoare, senzori);
- Intretinerea electrica a retelei si echipamentelor de iluminat, si alte utilitati/facilitati aferente unei unitati de productie;
- Montajul si punerea in functiune a noilor utilaje;
- Monitorizeaza defectele aparute pe fiecare utilaj din aria de productie, pentru modificarea si imbunatatirea parametrilor de functionare a masinilor cu scopul cresterii / mentinerii productivitatii si calitatii.

Verifica pe BestJobs