Fișa postului

Digital Marketing Specialist

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate in Relatii Publice, Comunicare, Marketing;

Capacitate excelenta de comunicare verbala si scrisa;

Minimum 2 experienta in digital communication (web content, Social Media, email marketing etc.);

Cunostinte: Google Analytics, Google Adwords, Facebook Ads;

Abilitati foarte bune de organizare si planificare, prezentare si prioritizare;

Capacitatea de a lucra in echipa, dar si independent;

Capacitatea de a lucra eficient cu termene limita;

Competente excelente in PC (MS Office, diverse aplicatii specifice);

Cunoasterii limbii engleze la nivel avansat.

Descrierea jobului

Planifica și realizeaza campaniile de marketing digital;

Elaboreaza si pune in aplicare planurile de social media in concordanta cu obiectivele companiei;

Propune si implementeaza proiecte si concepte de marketing online;

Evalueaza permanent piata de social media, directiile de dezvoltare si modul in care sunt utilizate optim aceste parghii, in vederea comunicarii in aceste medii;

Adapteaza campaniile si actiunile Tiriac Auto pentru zona de online;

Optimizeaza site-ul, campanii Google Adwords, Facebook ads, diverse strategii de promovare;