Fișa jobului

Responsabilitati Principale

Coordoneaza echipa HR;

Responsabil cu raportarea activitatii de echipa catre superiorul direct;

Organizeaza procesul de recrutare si selectie de personal pentru locurile vacante;

Mentine legatura cu medicul de Medicina Muncii, ITM, AJOFM si Directia de Statistica;

Intocmeste formele de angajare;

Redacteaza acte aditionale, procese de formare profesionala, decizii de incetare contracte individuale de munca, decizii de suspendare contract individual de munca din diferite motive;

Completeaza si transmite, Registrul de evidenta a salariatior si actualizeaza constant datele in programul de salarii;

Tine evidenta fiselor de post ale salariatilor si urmareste punerea in format ISSO;

Corecteaza ”Raportul cu anomalii” din programul informatic de pontaj;

Verifica pontajul zilnic/ saptamanal/ lunar al salariatilor, corecteaza anomaliile/erorile aparute in sistemul de salarizare si elaboreaza “Nota de calcul “necesara departamentului Contabilitate;

Listeaza si elibereaza fluturasii de salariu personalului societatii, pe departamente;

Intocmeste liste virament salarii, pensii si imputatii;

Genereaza si exporta Declaratia 112.

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate;

Experienta in salarizare, administrare personal si recrutare;

Minimum 5 ani experienta desfasurata in cadrul unui mediu de productie;

Microsoft Excel – nivel avansat;

Experienta in coordonarea de personal;

Limba Engleza: nivel avansat (limba Italiana reprezinta un avantaj).
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Resurse umane

Sectoare de activitate

Verifica pe LinkedIn