Fișa jobului

Candidatul ideal

  • Experienta anterioara in contabilitate (minim 2 ani)
  • Studii superioare economice
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Cunostinte SAP - reprezinta un avantaj
  • Bune abilitati de utilizare a pachetului MS OFFICE
  • Bune abilitati de comunicare; atentie la detalii; perseverenta
Descrierea jobului

  • Verifica si inregistreaza facturile primite de la furnizorii interni/externi;
  • Se asigura ca toate facturile sunt inregistrate corect si la timp;
  • Verifica corelarea facturilor cu comenzile din SAP;
  • Urmareste existenta/recuperarea facturilor de la furnizori pentru marfa returnata;
  • Se asigura ca toate diferentele cantitative si de pret existente intre receptie si factura sunt procesate la timp si rezolvate;
  • Se asigura de urmarirea si recuperarea solduri neincasate vechi;
  • Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproce existente, inainte de plata catre furnizori;
  • Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
  • Verifica si analizeaza solduri conturi contabile.

Already uploaded your CV? Sign in to apply instantly