Fișa jobului

Descrierea Postului
  • preluarea și verificarea documentelor contabile de la clienți
  • efectuarea de înregistrări contabile
  • întocmirea ștatelor de salarii
  • întocmirea balanței de verificare
  • întocmirea declarațiilor fiscale
  • arhivarea documentelor specifice
  • participarea activă la rezolvarea sarcinilor echipei
  • executarea altor activități în legătură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu
Cerințe
  • cunoștințe solide în domeniul contabil și fiscal
  • experiență evidență contabilă minim 3 ani
  • abilități avansate de lucru pe calculator (MS Office, experiență operare în softuri de contabilitate, cunoașterea programului SAGA constituie un avantaj)
  • se vor solicita referințe de la locurile anterioare de muncă
Angajator: Firmă de expertiză contabilă cu sediul în orașul Constanța (membru CECCAR)
Durata contractului - nedeterminata
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn