Fișa jobului

Candidatul Ideal
  • Studii superioare de specialitate absolvite;
  • Cunostiinte operare PC: MS Office – Excel, Word,
  • Cunostinte 1C8 - constituie un avantaj;
  • Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate;
  • Capacitati bune de organizarea si prioritizarea sarcinilor.
  • Meticulozitate, acuratete si atentie la detalii;
  • Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
  • Implicare si spirit de initiativa.
  • Orientarea spre rezultat;
  • Cunoasterea limbii ruse – constituie un avantaj
Responsabilitati
  • Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
  • Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, etc);
  • Intocmeste facturi, NIR-uri;
  • Intocmeste dosarul contabil;
  • Verifica indeplinirea conditiilor necesare pentru calculul corect al TVA-ului de pe documente;
  • Verifica documentele justificative primite spre inregistrare;
  • Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora:
  • Intocmeste balante de verificare si extrase de sold pentru client;
  • Intocmirea oricarui raport contabil la cererea unui superior;
  • Mentine evidenta contractelor.
Beneficii
  • Venit salarial motivant,
  • Oferim instruire la locul de munca, suport pentru crestere profesionala si oportunitati de promovare;
  • Mediu de lucru dinamic si placut.
  • Compania noastra asigura deplina confidentialitate a aplicarii CV-lui.
  • Doar CV-urile candidatilor ce corespund cerintelor ocuparii postului vor fi luate in considerare.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn