Fișa jobului

Rolul sustine obiectivele strategice ale departamentului de Marketing & Comunicare prin implementarea unor programe de research, extragerea insight-urilor, construirea de recomandari si implementarea lor in cadrul organizatiei.

Principalele responsabilitati:

1. Implementarea programelor de research:

  • Dezvolta planuri de proiect si asigura comunicarea cross-functionala (agentii &  stakeholder interni)

  • Identificarea insight-urilor

  • Se implica  in propunerea actiunilor care sa influenteze performanta in arii cheie legate de proiectele gestionate

  •  Gestioneaza bugetele alocate per proiect

2. Ajuta la imbunatatirea proceselor si activitatilor prin monitorizarea rezultatelor si pregatirea unor rapoarte cu recomandari catre management si alti stakeholder interni.

3. Creeaza forumuri pentru a dezvolta o intelegere  comuna si a maximiza utilizarea insighturilor in diverse echipe

4. Gestionarea CRP & Raportare Financiara:

  • In baza strategiei companiei care aliniaza obiectivele de produs si obiectivele de comunicare  contribuie la alocarea bugetele de comunicare pe segmente si campanii aferente anului fiscal si inregistreaza monitorizarea executiei lor.

  • Aplicarea guvernantei CRP aliniata la deciziile boardului si prioritatile de business

  • Revizuirea constanta a implementarii campaniilor

  • Setarea de meetinguri recurente de updatare CRP cu coordonatorii de buget din fiecare echipa de comunicare

  • Controler financiar pentru departamentul de Marketing & Comunicare

  • Propuneri de reconciliere buget intre segmente de business

  • Gestionarea Aplicatiei EVO

  • Receptionarea PO-urilor service deskurilor

  • Ridicarea SHC pt fee-urile agentiilor

  • Urmarirea PO-urilor, SHC-urilor, platilor, gestionarea Publicity Budget

Competente, cunostinte si experienta:

  • Cel putin 1 an de experienta intr-un domeniu similar
  • Cunostinte de marketing & customer insights
  • Foarte bune abilitati de comunicare in limba romana si engleza
  • Orientare catre client, bune abilitati analitice, adaptabilitate
  • Abilitati numerice foarte bune

Certificari tehnice/profesionale necesare:

  • Absolvent studii superioare - de preferat in Marketing, Sociologie, Psihologie
  • Cunostinte MS Office (Excel, PowerPoint)
  • SPSS

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Marketing

Sectoare de activitate

Telecomunicații

Verifica pe LinkedIn