Fișa jobului

Cerinte:

  • Experienta profesionala in analiza financiara corporate si creditare companii - minim 2 ani;
  • Cunoasterea mediului de afaceri local si sectorial;
  • Abilitati de comunicare si analiza, spirit de observatie si sinteza, organizat, orientat spre client si gasirea de solutii;
  • Studiile superioare economice sau calificari ulterioare in domeniu, constituie un avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza;

Responsabilitati:

  • Analiza afacerii si datelor financiare ale clientului Large Corporate, avand ca suport documentatia depusa de catre client, evaluarea bunurilor aduse in garantie, alte surse de informatii;
  • Este responsabil alaturi de ceilalti membri ai echipei Large Corporate, de satisfactia clientilor si calitatea portofoliului alocat.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top;
  • Pachet de beneficii atractiv;
  • Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
  • Traininguri de pregatire si perfectionare profesionale;
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei.
Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Contabilitate/Audit

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn