Fișa jobului

Descriere Graphtec

Suntem o firma producatoare tip “tailor-made” (la comanda) de mobilier comercial, POSM, semnalistica, Toteme, statii de benzinarie, display-uri, rafturi de tigari, standuri expizitionale, roof-tops si multe peste 120 de specialisti in Design, Proiectare, Productie, Vanzari. Sustinem comunitatea in permanenta, ajutand licee si facultati locale din Constanta prin proiecte de caritate de branding dar si prin finalizarea de proiecte, dar avem si prezenta la evenimente de business: Forbes, Euroshop Dusseldorf, Elite Business Women si multe altele.

Activitati Principale
  • Stabileste impreuna cu GM strategia de marketing la nivel national si international;
  • Prospecteaza piata internationala in vederea cunoasterii necesarului de consum;
  • Se ocupa in permanenta de cautarea si atragerea de noi clienti de pe piata nationala si internationala, folosind diverse canale (internet, canale de socializare, forumuri, platforme, participarea la targuri internationale si la diverse evenimente, conferinte, etc) si realizeaza o baza de date targhetata;
  • Creste si promoveaza in permanenta imaginea companiei la nivel international;
  • Are in vedere in permanenta promovarea produselor si serviciilor societatii pe canale online si nu numai, orientandu-se in functie de cererea clientilor;
  • Participa la intalniri cu delegatii straine si se preocupa de crearea unui networking international prin identificare si inscriere in asociatii, grupuri de vanzare;
  • Contacteaza noi clienti la nivel national si international;
  • Stabileste modalitatea de colaborare cu clientii nationali si internationali in conformitate cu politica si obiectivele companiei;
  • Stabileste intalniri cu deplasare in tara si strainatate, oferteaza contracte profitabile;
  • Urmareste si raspunde de derularea normala a contractelor cu clientii, si respectarea termenelor contractuale;
  • Asigura mentinerea in permanenta a relatiei cu clientii externi ai societatii de la contactare pana la livrarea produselor/serviciilor;
  • Colaboreaza cu departamentul logistic in ceea ce priveste livrarea serviciilor si a serviciilor post-livrare;
  • Se asigura de evidenta feedbackului clientilor si monitorizeaza satisfactia clientilor post-livrare;
  • Monitorizeaza evidenta tuturor incasarilor si platilor aferente contractelor comerciale incheiate cu clientii interni si externi;
  • Realizeaza si transmite rapoarte saptamanale/lunare catre conducere;

Abilitati Si Competente
  • Atitudine pozitivă;
  • Agilitate;
  • Adaptabilitate la nevoile clientului;
  • Excelente abilitati de comunicare
  • Intuitie si receptia corecta a mesajelor
  • Simt de răspundere;
  • Cunostinte temeinice tehnici vanzari;
  • Asumarea responsabilitatii;
  • Putere de convingere;
  • Discernamant si capacitate de a rezolva problemele;
  • Perseverenta;
  • Corectitudine si flexibilitate fata de colegi;
  • Customer oriented;
  • Rezistenta la stres;
  • Lucrul în echipă;
  • Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;
  • Ambitii proprii;
  • Grad mare de relationare;
  • Capacitatea de adaptare la mediile organizationale in schimbare;
  • Loialitate fata de companie;
  • Abilitati de negociere;
  • Diplomatie;

Studii
  • Studii superioare

Limbi Straine
  • Limba Engleza fluent

Experienţa
  • Minim 2 ani pe un post similar;

Beneficii

Pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta;

Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;

Bonuri de masa;

Dezvoltarea carierei intr-o companie de renume producatoare de produse realizate pt corporatii din Europa, Asia si Africa, ce pune accent pe dezvoltarea membrilor echipei si respectul fata de acestia.

Firma Graphtec Design are o imagine pozitiva in piata romaneasca si internationala avand colaborari cu firme de renume de peste 20 ani;

Evenimente de Training, coaching, business games si dezvoltare personala in fiecare sezon al anului.
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Stagiar

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Arhitectură și proiectare

Verifica pe LinkedIn