Responsabilitati :

  • Efectuarea lucrărilor de mentenanță a liniilor tehnologice automatizate ( mașini cu comandă numerică)
  • Bune cunoștințe de automatică și electrotehnică (PLC-uri, interpretare scheme electrice)
  • Efectuearea reviziilor și lucrărilor de mentenanță preventivă;
  • Asigură intervențiile în timpul schimbului;
  • Supraveghează și controlează funcționarea  liniilor tehnologice automatizate;
  • Verifică utilajele pentru asigurarea fluxului optim de producție;
  • Raportează șefului de secție orice problemă aparut în schimbul său
  • Participarea la activități simple în cadrul fluxului de producție (încărcări – descărcări materiale, curățenie etc.)

Cerințe:

  • Studii în domeniul electronică/automatică/electromecanică – calificarea sau experiența în domeniu reprezintă un avantaj;
  • Experiență de lucru în mediu industrial – preferabilă;
  • Capacitate de învățare și adaptare rapidă la solicitarile specifice postului;
  • Capacitate de decizie și prioritizare;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Abilități de lucru în echipă;
  • Cunoștințe teoretice specifice și abilități practice specifice;
  • Disciplină, seriozitate și spirit practic;
  • Disponibilitatea de a lucra în schimburi (2 schimburi ; ocazional 3 schimburi);
  • Disponibilitate pentru a efectua muncă fizică.

Vă oferim:

  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Transport gratuit din Târgu-Mureș la Vidrasău (Parcul Industrial) si înapoi
  • loc de muncă stabil pe termen lung
  • oportunitate de a lucra și a evolua într-o companie dimanică în continuă dezvoltare
Verifica pe BestJobs