Fișa jobului

Esti pasionat de programare? Esti open-minded si iti place sa tii pasul cu tehnologia moderna?

Detii aptitudini de coordonare si gestionare a unui proiect?

Quartz Matrix are nevoie de tine!
Te cautam pe tine, cel dinamic, cu initiativa si dornic de a te remarca prin actiuni si rezultate, cel caruia ii place sa se remarce prin implicare, daruire si pasiune pentru tehnologiile software.
Vrei sa aflii mai multe ? Atunci, CV-ul tau trebuie sa ajunga la noi!

Suntem o companie orientata pe inginerie si solutii tehnologice, cu o experienta in piata de 24 de ani si cautam un nou coleg deschis la noi oportunitati si care va ocupa functia de: Team Leader .NET Web

Descrierea Postului

iectivul postului este dezvoltarea si coordonarea aplicatiilor de tip web interne si cele pentru clientii companiei. Cautam un coleg motivat, tolerant, open-minded, dornic sa tina pasul cu tehnologia moderna, vesel (dar responsabil), creativ, dispus sa puna umarul la crearea/intretinerea unor proiecte care aduc plus valoare oamenilor care le utilizeaza.

Una din aplicatiile noi ale companiei, pe care o vei prelua si la care vrei lucra este o aplicatie software destinata managementului energetic de performanta si creste eficienta energetica operationala prin monitorizarea precisa a consumurilor realizate, urmarirea incadrarii in bugetele de consum alocate si identificarea rapida a zonelor care prezinta consumuri ridicate. Printre caracteristicile/functionalitatile acesteia se numara: vizualizare parametri de timp reali ai contorilor, rapoarte de consumuri energie electrica, parametri de calitate energie, alocare bugete energetice pe zone de consum/centre de cost, trimitere alarme, previzionate consumuri energetice, etc.

O alta aplicatie in curs de dezvoltare este destinata managementului activitatii de mentenanta a echipamentelor dintr-o fabrica, companie, cladire de birouri etc. Rolul principal al aplicatiei este acela de a organiza eficient intreaga activitate de mentenanta si de a oferi personalului responsabil control asupra echipamentelor, materialelor, activitatilor si costurilor asociate mentenantei. Printre caracteristicile/functionalitatile acesteia se numara: managementul echipamentelor, managementul materialelor, managementul reviziilor/interventiilor, rapoarte, alarme, etc.

Pe langa implementarea efectiva a functionalitatilor in cadrul proiectelor ai oportunitatea de a relationa direct cu clientii companiei, de a capta feedback-ul venit de la acestia si de a explora oportunitatile noi de dezvoltare. Vei coordona echipa de proiect, ai posibilitatea de a conduce un proiect cap coada iar la final sa fii mandru de el iar aplicatia sa fie una de succes. Experieta ta vasta va contribui sigur pe parcursul proiectelor si totodata ea va fi extinsa de provocarile ce apar in noile proiecte, relationand in acelasi timp si cu echipa de marketing si/sau de design pentru a obtine mereu rezultatul cel mai bun.

Care sunt cerintele acestei functii?

  • Studii superioare;
  • Cunostinte de baza in OOP;
  • Familiarizat cu tehnologiile Microsoft .NET in domeniul dezvoltarii de aplicatii web (ASP.NET, C#, ASP.NET MVC etc);
  • Familiarizat cu bazele de date relationale, in special MSSQL;
  • Capacitate de a lucra independent si in echipa;
  • Cunoaste operational limba engleza;
  • Capacitate si dorinta de invatare si perfectionare permanente;
  • Ar fi bine-venita si o experienta in domeniu industrial, insa nu este un criteriu absolut necesar;
  • Constituie un avantaj cunoasterea tehnologiilor si lucrul cu cloud-ul, in special Azure;
  • Constituie un avantaj cunoasterea tehnologiilor open source pentru dezvoltarea de aplicatii web: PHP, MySQL, CSS3, HTML5, JavaScript, jQuery, Bootstrap etc.

  • In Schimb Iti Putem Oferi

  • Salariu motivant pe masura performantelor
  • Oportunitatea si sprijinul de a te autodepasi;
  • Libertate de lucru pe proiecte unde poti contribui cu idei sau propune directii de abordare
  • Posibilitati de evolutie profesionala deosebite, reale, cu plan de cariera personalizat
  • Plan de training si pregatire profesionala, acces la programe de training si documentatie de la cele mai importante companii de pe plan mondial.
  • Atmosfera de lucru placuta, intr-un mediu cu resurse de inalt nivel.
    • Suport tehnic si echipa software tanara si competenta.

    Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa autonoma si vrei libertate pentru ideile tale profesionale dar dovedesti flexibilitate considerand si puncte diferite de vedere, atunci este momentul sa aplici acum si sa trimiti CV-ul .
    Nivel de vechime

    Asociat

    Tip de angajare

    Full-time

    Ocupație

    Marketing

    Sectoare de activitate

    Tehnologia informației și servicii informatice

    Verifica pe LinkedIn