Candidatul ideal

-Studii universitare finalizate (avantaj studii economice);
-Experienta in piata pharma constituie avantaj;
-Cunostinte PC Microsoft Office ( Excel - nivel mediu );
-Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
-Gandire analitica, analiza si planificare;
-Aptitudini de planificare, organizare si prioritizare.

Descrierea jobului

-Intocmirea de comenzi catre furnizori interni si externi pe baza termenului de livrare si a vitezei de rotatie a stocurilor, avand in vedere nivelul stocului, viteza de rotatie, termenul de valabilitate al produselor, oferte speciale, sezonalitate si comenzi exceptionale;
-Mentinerea contactului permanent cu furnizorul, de la lansarea comenzii pana la receptionarea marfii, in vederea optimizarii timpului de livrare si pentru eventuale modificari ale comenzii;
-Solicitarea, la trimiterea comenzii, a unui termen minim de valabilitate al produselor, stabilit prin contract cu furnizorul;
-Rezolvarea eventualelor probleme de livrare (cantitative, calitative si de pret);
-Monitorizarea derularii si finalizarii operative a operatiunilor de retur si recall;
-Urmarirea atingerii targetelor periodice.

Verifica pe BestJobs