Candidatul ideal

  • Studii superioare (stiinte exacte)
  • Experienta in piata de distributie farmaceutica constituie avantaj
  • Cunostinte MS Office nivel avansat
  • Bune abilitati de comunicare, analiza si prioritizare
  • Cunostinte engleza nivel avansat

Descrierea jobului

  • Gestioneaza si participa la definirea parametrilor de (re)aprovizionare pentru farmaciile proprii
  • Gestioneaza campaniile si actiunile speciale stabilite intre furnizori și departamentul comercial
  • Monitorizeaza vanzarile pierdute si lipsa stocurilor si coordoneaza planurile de actiune impreuna cu echipa de planificare a furnizorilor
  • Monitorizeaza nivelul stocurilor in farmacii si implementeaza masuri continue de echilibrare a stocului si evitare a lipsei stocurilor Este responsabil pentru indicatorii de performanta (rotatia de stoc) pentru farmacii, calitatea stocurilor si a serviciilor (vanzari pierdute masurate atat din perspectiva farmaciilor fata de depozite, cat si din perspectiva cliebntilor raportat la farmacii)
  • Asigura setarea corecta a comenzilor facute de farmacie, inclusiv concordanta cu planogramele definite pentru punctul de vânzare
  • Atributii referitoare la deschidere si integrare de farmacii noi
  • Alocarea si realocarea produselor deficitare
  • Gestionarea softului intern utilizat, mentenanta parametrii, setari specifice
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii terti ai farmaciilor
  • Mentinerea relatiei cu farmaciile proprii, cu departamentul IT
  • Mentinerea legaturii directe intre logistica, farmacie, urmareste fluxurile fizice pentru comenzile farmaciilor

Verifica pe BestJobs