Candidatul ideal

CONDIȚII DE OCUPARE

Cunostinte si abilitati de instalare / configurare / intretinere / diagnosticare / depanare a infrastructurii IT (hardware si software);
Cunostinte avansate de instalare / configurare / administrare / mentenanta a sistemelor de operare Windows (7-10) a suitelor MS Office (2016, O365);
Cunoastere a sistemelor de operare Windows Server (2012-2019) si a tehnologiilor asociate (HyperV, Active Directory, File&Print sharing, etc.)
Cunostinte solide de retelistica: router, switch, TCP/IP, LAN, WLAN, WAN, VPN, DHCP, DNS, firewall;
Limba engleza: nivel bun scris si vorbit;
Minimum 2 ani experienta in activitati de suport IT;
Reprezinta avantaj:
cunostinte sisteme de baze de date/ SQL queries, instrumente BI, reporting, analytics;
limba franceza.

PROFIL CANDIDAT

Seriozitate, rigurozitate, integritate si buna organizare;
Capacitate de autoinstruire, spirit analitic, atentie la detalii;
Capacitate si disponibilitate pentru lucrul in echipa.

Descrierea jobului

Instalare / configurare / intretinere / diagnosticare / depanare hardware si software (computere, periferice, echipamente de retelistica, aplicatii);
Asistenta si suport tehnic pentru utilizatorii retelelelor de calculatoare ;
Urmarirea inventarului parcului IT (hardware, software, fise de gestiune, fise de echipamente)
Mentinerea relatiei cu furnizorii IT (cereri si analize de oferte, comenzi, receptie produse IT, bonuri de comanda, garantii);
Monitorizarea si asigurarea bunei functionari a echipamentelor, aplicatiilor si serviciilor de retea;
Administrarea echipamentelor, conturilor de utilizator, accesului la sistemele informatice;
Asistenta si suport pentru proiecte IT;
Elaborarea de rapoarte si situatii pentru management.

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime
Laptop, telefon mobil.

Descrierea companiei

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Verifica pe eJobs.ro