DESCIREREA FIRMEI:
Atek Software este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de aplicatii informatice dedicate, consultanta de specialitate in dezvoltarea de proiecte de integrare hardware/software, analiza de sistem si dezvoltare de solutii informatice.

DENUMIRE POST:
Specialist suport aplicatii financiar-contabile

DESCRIEREA POSTULUI:
- asigurarea de suport tehnic pentru aplicațiile financiar-contabile dezvoltate sau implementate de companie
- gestionarea solicitărilor clienților folosind telefon, email, remote desktop
- identificarea problemelor și a modalităților de rezolvare
- transmiterea problemelor către departamentele specializate când acestea depășesc nivelul de responsabilitate
- crearea de proceduri de lucru pentru situațiile întâmpinate
- instalare, configurare aplicații
- colaborarea cu restul echipei

CERINȚE:
- cunoștințe generale de operare Microsoft Windows
- capacitate de asimilare a detaliilor tehnice legate de un produs software
- cunoștințe generale de contabilitate
- dinamism și disponibilitate de a învață rapid
- aptitudini foarte bune de comunicare și relaționare
- capacitate de organizare, atenție la detalii
- răbdare și calm în relația cu clienții

AVANTAJE:
- cunoștințe de contabilitate bugetara
- studii superioare cu profil economic sau IT
- experienta în utilizarea de aplicații cu profil economic
- experienta în poziția de suport sau implementare soluții IT
- disponibilitate la deplasări ocazionale

OFERTA:
- oportunitatea unei cariere într-o companie dinamică și inovativă.
- posibilitatea de dezvoltare profesionala
- pachet salarial competitiv

Verifica pe BestJobs