Employment type: Permanent

Experience level: 6 months - 1 year

Description

Departamentul Inginerie Industrială din cadrul DRÄXLMAIER Satu Mare este in căutarea  unui coleg  pentru pozitia de   Specialist ESD and TecSa.

Responsabilități:

• Recunoaște și documentează cerințele ESD și TecSa specifice produsului, proiectului, producției și proceselor din cerințele clienților și din reglementările aplicabile;

• Obține și vizualizează planurile de testare și a documentelor de desen, inclusiv a standardelor și liniilor directoare aplicabile, precum și a soluțiilor de bune practici;

• Recunoaște, planifică și desfășoară instruire în cadrul departamentului de calitate și definește echipamentul de protecție individuală și participă la proiectarea zonelor de protecție;

• Sprijin în selectarea mijloacelor de producție adecvate (auxiliare) în legătură cu ESD și TecSa, să se asigure că angajații rețelei de producție lucrează în conformitate cu reglementările ESD și TecSa și să monitorizeze măsurile de protecție din rețeaua de producție sub forma auditurilor periodice ;

• Participă la analiza daunelor ESD și TecSa și la derivarea măsurilor de remediere și inițierea măsurilor adecvate pentru a se conforma cerințelor de calitate în cadrul obiectivului durabil și strategic;

• Crearea de noi concepte de localizare în cooperare cu interfețele responsabile, participarea la remodelarea instalațiilor și la noi proiecte de construcții și recunoașterea și documentarea specificațiilor și soluțiilor sub formă de standarde.

Cerințe:

• Studii superioare cu profil tehnic;

• Experiență într-un rol similar- prezintă avantaj;

• Cunoștințe bune despre MS-Office și min., Cunoștințe de bază de Lean / Six Sigma;

• Cunoștințe bune de limba engleză;

• Cunoștințe de limba germană – prezintă avantaj;

• Abilități de comunicare și lucru în echipă;

• Gândire orientată spre proces.

Beneficii:

• Training initial;

• Oportunități de avansare în carieră;

• Mediul de lucru internațional.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist ESD and TecSa.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

Verifica pe BestJobs