Fișa postului

Principalele Responsabilitati
  • Asigura planificarea, conducerea, coordonarea si controlul activitatii agentiei in conformitate cu legislatia si reglementarile bancare; urmareste realizarea obiectivelor repartizate, alocarea in mod optim a resurselor umane in vederea realizarii obiectivelor de vanzari;
  • Raspunde si participa in mod direct la realizarea tintelor stabilite pentru unitatea pe care o conduce; coordoneaza activitatea de creditare, vanzare produse, atragere clientela, promovare a imaginii bancii;
  • Cunoaste, promoveaza, acorda consultanta si vinde intreaga oferta de produse de activ si de pasiv, in conformitate cu planul de vanzari repartizat;
  • Coordoneaza activitatea operationala la nivelul agentiei;
  • Identifica, evalueaza, monitorizeaza si limiteaza riscurile din activitatea si serviciile bancare existente la nivelul unitatii;
  • Reprezinta Banca in relatiile cu tertii in plan local, conform competentelor.

Cerinte Minime De Ocupare a Postului
  • Studii superioare economice/ juridice;
  • 3 ani vechime in domeniul bancar;
  • 1 an experienta pe o functie de conducere/ coordonare constituie un avantaj;
  • Cunosterea pietei bancare locale;
  • Leadership, abilitati dezvoltate de coordonare si control, comunicare, relationare, negociere si vanzare;
  • Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
  • Cunoasterea legislatiei bancare;
  • Constituie avantaje: cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala/ cursuri de specialitate, urmate in tara sau in strainatate, precum si cursuri de management, comunicare, managementul timpului, coaching, leadership, managementul proiectelor;
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel si Word, cel putin).

Candidatii i interesati de aceasta oportunitate si care satisfac cerintele de mai sus, pot transmite CV-ul insotit de scrisoare de intentie la Sucursala CEC Bank din Iasi, pe adresa B-dul Anastasie Panu nr. 42, Bl. 1 A1 sau pe e-mail: click apply, pana la data de 15 martie 2019.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Bănci

Verifica pe LinkedIn