Fișa jobului

Cautam coleg/a pentru Rolul de Sales & Merchandising Representative pentru echipa noastra de vanzari pentru zona celor 2 Judete Iasi si Vaslui

Responsabilitatile Job-ului
  • Coordonarea activitatii de vanzari in zona alocata respectand politicile interne ale companiei pentru zonele Iasi si Vaslui
  • Monitorizarea și responsabilitatea pentru distribuția produselor companiei (Savex, Milde, Emeka, Teo, All Nature, Pufies,Semana) pe conturile cheie locale si magazinele aloacte pe regiune.
  • Implementarea obiectivelor de volum si distributie de vânzări specific companiei.
  • Executarea vânzări directe în magazine alaturi de agentii Distribuitorilor
  • Negociaza activități de promovare și vinde pachete promotionale
  • Stabilirea și menținerea expunerii regulate și de promovare a produselor companiei, în conformitate cu standardele de mercantizare la sediul clienților indirecți din regiune atribuit.
  • Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii
  • Lucrul cu distribuitorii, evaluarea calitatii Muncii legata de servicii pentru clienți și de informații necesare pentru a efectua lucrările propuse conform planului de vanzari.
  • Colectarea și trimiterea în timp util a informațiilor cu privire la prețurile din piață ale produselor companiei și ale produselor competitive.
  • Controlul relației contractuale cu clientii din regiune, vizite regulate, promovare produse.
  • Îndeplinește sarcinile suplimentare atribuite de către Zone Manager.

Cerinte

Experienta - cel puțin 1- 2 ani de poziție similară în sectorul FMCG
  • Atitudine Pro activa , Flexibil, bun negociator .
  • Cunoașterea pieței de FMCG - pe Divizia Non Food va fi un plus .
  • Excelente abilitati de comunicare, colaborare și negociere
  • Cunostinte si experienta de lucru cu P & L
  • Abilitati in utilizarea calculatorului/laptop - MS Office (Power Point, Word, Excel)
  • Permis de conducere -categoria B
  • Facultate - Economie sau Finante (reprezinta un avantaj)

Beneficii
  • Mediul de lucru profesional cu posibilitati de dezvoltare personala
  • Asigurare medicala privata
  • Tichete de masa
  • Training-uri organizate in cadrul ''Sales Academy''
  • Masina de serviciu
  • Tableta, telefon mobil
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Contract

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Marketing și publicitate

Verifica pe LinkedIn