Locația postului: Suceava

Raportează către: Director Calitate

Obiectivul postului: Planifică, implementează si menține sistemul de management integrat conform cerințelor IS

Responsabilitățile poziției:

  • Răspunde de menținerea certificării sistemului de management integrat (calitate, mediu), in conformitate cu cerințele din standardele ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 4500  (in curs de implementare);
  • Sin curs de implementare);
  • Coordonează activitățile de elaborare/revizie si implementare a documentelor aferente sistemelor de management (manual, proceduri, instrucțiuni, etc.) si le supune validării/aprobării top managementului;
  • Colaborează cu responsabilii de procese la elaborarea documentelor de lucru (proceduri operaționale, instrucțiuni de lucru etc.) specifice activităților desfășurate in cadrul sistemului;
  • Întocmește programul de audit si efectuează auditurile interne si de secunda parte ale sistemelor de management;
  • Coordonează si gestionează întocmirea Raportului anual privind analiza de management;
  • Conștientizează angajații cu privire la importanța îndeplinirii cerințelor organismelor de certificare / auditare;
  • Sprijină departamentele companiei la identificarea, evaluarea si prioritizarea riscurilor si gestionează planurile / programele asociate evaluărilor de risc.

Ce căutam:

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe si experiența într-o poziție similară, preferabil într-un mediu de producție;
  • Cunoștințe aprofundate despre ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001;
  • Experiența ca Auditor extern/intern si/sau certificare/atestare de Manager al sistemelor de calitate/mediu/sănătate si securitate ocupaționala (reprezintă un avantaj);
  • Abilitați excelente de comunicare, relaționare, planificare și organizare;
  • Responsabilitate fata de munca depusa, gândire analitică, orientare către studiu si aplicarea in practică a principiilor de management;
  • Cunoștințe bune de operare PC (pachetul MS Office);
  • Cunoștințe de limba engleză - nivel mediu/avansat.

Ce oferim:

  • Loc de muncă stabil, într-o companie solidă din punct de vedere financiar;
  • Condiții și instrumente de lucru moderne;
  • Plan de integrare personalizat. Participarea la cursuri de formare și dezvoltare;
  • Participarea la proiecte complexe şi provocatoare, legate de industria în care activăm şi satisfacţia unei munci interesante, care te va dezvolta constant;
  • Implicarea în proiecte de responsabilitate socială legate de educație, sănătate și protecția mediului;
  • Pachet salarial atractiv (include abonament de servicii medicale private care poate fi extins pentru membrii de familie, program de lucru flexibil, bonusuri, asigurare de viață și accidente).
Verifica pe BestJobs