Fișa jobului

Candidatul Ideal
  • Esti student sau proaspat absolvent de studii superioare?
  • Esti o persoana deschisa, sociabila si comunicativa?
  • Te caracterizeaza perseverenta si orientarea spre rezultate?
  • Iti propui sa lucrezi intr-un domeniu provocator, avand posibilitatea de a acumula noi informatii?
Atunci esti persoana pe care o cautam. In plus ne-ar placea sa ai:
  • Spirit de echipa, buna relationare si gestionare a conflictelor;
  • Cunoasterea limbii engleze - minim nivel conversational.
  • Experienta in activitati de Call Center sau in institutii financiar-bancare prezinta un avantaj;

Responsabilitati
  • Preiei apelurile primite de la clienti si actionezi in concordanta cu solicitarile acestora;
  • Deservesti cu promptitudine si profesionalism fiecare client sau potential client;
  • Monitorizezi tranzactiile cu carduri si administrezi relatia cu clientii detinatori de carduri atat la telefon, cat si pe e-mail;
  • Blochezi / deblochezi instrumentele de plata conform responsabilitatilor;
  • Asiguri suport telefonic in ceea ce priveste produsele de credit detinute de clienti ai bancii, comunicandu-le informatiile specifice produsului detinut (valoare rata credit, data expirare credit, etc);
  • Vei colecta feedback-ul clientilor pentru a ne ajuta sa imbunatatim calitatea serviciilor oferite.

Beneficii
  • Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
  • Pachet atractiv de beneficii;
  • Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
  • Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn