Fișa jobului

Candidatul Ideal
  • Absolvent al Facultatii de Inginerie Economica, Instalatii, Constructii, TCM / alt profil tehnic similar sau Stiinte Economice ;
  • Experienta in domeniul achizitii materiale instalatii si ofertare/decontare lucrari ;
  • Bune capacitati de negociere si comunicare ;
  • Cunostinte operare calculator - MS Office, Internet ;
  • Cunostinte limba engleza - nivel avansat ;
  • Spirit comercial si dorinta de invatare ;
  • Receptivitate, intuitie, spirit inovativ, spirit de echipa ;
  • Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace si motivat de rezultat ;
  • Atitudine principiala in relatiile cu oamenii/clientii, integritate.
Descrierea Jobului
  • Analizeaza cererile de oferta din punct de vedere tehnic, economic si comercial impreuna cu echipa de proiect;
  • Stabileste listele de materiale necesare si solicita oferte de pret;
  • Negociaza ofertele de pret pe materiale si categorii de lucrari;
  • Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnico-economice cu beneficiarul pentru stabilirea concordantelor dintre documentatia tehnica existenta si ofertele primite in vederea intocmirii unei oferte cat mai corecte;
  • Urmareste respectarea proiectului intocmit din punct de vedere tehnic: detalii de executie, planuri, etc si adaptatrea lor la situatia din teren;
  • Elaboreaza si sustine ofertele din punct de vedere tehnic si comercial;
  • Identifica furnizori de materiale si servicii si transmite solicitarile de oferta conform procedura interna;
  • Compara preturi, selecteaza furnizorii in vederea inceperii negocierilor, emite comenzi catre furnizorii selectati si se implica in buna derulare a aprovizionarii cu materiale de instalatii;
  • Realizeza situatiile de lucrari la finalizarea proiectelor si intocmeste devizele finale spre a fi inaintate departamentului facturare ;
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn