Candidatul ideal

Nivel de studii: Medii sau superioare, de preferat în domeniu ( profil turism, marketing);
Cursuri de pregatire: de calificare în domeniu (atestatul constituie un avantaj);
Experiența pe un post similar constituie un avantaj;
Disponibilitate de lucru full-time;
Persoana dinamica, ambițioasa, sociabila cu excelente capacitați de comunicare;
Limba engleza nivel mediu;
Stil de lucru: organizat, responsabil, conștiincios, spirit de observație.

Descrierea jobului

Evidenţa cazaților: tabel zilnic acces locație, schimbări de personal, formalitatea de check-in / check-out, procese verbale daune in vederea refacturării daunelor;
Evidenţa lunara la apometre si contoare electrice pe fiecare camera in toate caminele;
Urmărirea depășirii consumului alocat de apa si energie electrica alocat in vederea refacturării;
Întocmire formulare pick-up pentru aparate defecte (frigidere, televizoare, cuptoare cu microunde), comanda piese, produse pentru înlocuire/reparație;
Întocmire fise de camera (inventar, istoric reparații/înlocuiri defecțiuni);
Informarea clienţilor în legătură cu oferta de cazare;
Stabilirea şi menţinerea unor relaţii optime cu clienţii şi cu reprezentanţii complexului de cazare, pentru rezolvarea în timp util şi în bune condiţii a tuturor problemelor ocazionale;
Soluţionarea eficientă a tuturor solicitărilor înregistrate;
Medierea conflictelor şi rezolvarea reclamaţiilor clienţilor;
Transmite informaţii clienţilor în legătură cu activitatea şi programul companiei.
Înregistrarea, clasarea şi ţinerea evidenţei stricte a documentelor din zona sa de responsabilitate în registrele de evidenţă;
Identificarea, selectarea, clasificarea şi păstrarea unor surse şi materiale de informare;
Participarea la şedinţele generale ale firmei şi departamentului;
In funcţie de activitatea curentă a unităţii, la cererea conducerii, salariatul va îndeplini orice alte sarcini care au legătură directă cu obiectivul postului ocupat.

Descrierea companiei

Komitat este un ansamblu de clădiri construite la standarde înalte, destinate să găzduiască în orice perioadă, personalul relocat şi alte persoane care tranzitează Bucureştiul şi au nevoie de o cazare confortabilă şi adaptată la propriile nevoi.
Komitat înseamnă mai mult decât locuri de cazare pentru muncitori. Aducem valoare companiilor care își cazează echipele la noi – ele fiind resursa lor cea mai importantă. Oferim mereu consultanță pentru ca eficiența acestora să crească și păstrăm ștacheta ridicată, oricât ar fi de dure vremurile pe care le traversăm. Chiar și în vreme de pandemie, rămânem fideli valorilor prin care ne-am ridicat și continuăm să facem diferența prin fapte.

Verifica pe eJobs.ro