Responsabil achizitii publice/responsabil vanzari

Responsabilitati:

  • intocmire documentatii pentru Licitatii publice
  • preluarea si directionarea apelurilor telefonice
  • preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
  • asigurarea transmiterii documentelor prin posta, e-mail
  • actualizarea bazei de date documente
  • elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de superiori
  • asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei
  • proceseaza comenzile la clienti - creeaza comenzi furnizor, avizeaza, factureaza si livreaza marfa la clienti
  • gestioneaza informatiile legate de comenzi furnizor, stocuri, comenzi client, realizeaza comunicarea cu oamenii de vanzari legata de circuitul marfurilor
  • inregistreaza documentele de intrare si iesire a marfurilor (NIR-uri, avize, facturi)
  • stapanirea unor tehnici si instrumente financiar-contabile/contabilitate primara
  • capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
  • capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
  • capacitate de a respecta termene limita.

Cerinte:

  • cunoasterea aprofundata a MS Office (Outlook, Word, Excel). Candidatul ideal trebuie sa poata folosi functiile din Outlook, din Word (redactare/formatare documente) si din Excel (filtrare, cautare, formule)
  • experienta intr-o aplicatie ERP
  • cunostiinte avansate in SICAP
  • limba engleza- scris- vorbit- nivel mediu spre avansat
  • discretie, flexibilitate, fire placuta si prietenoasa, abilitati de comunicare, organizare.

Beneficii:

  • desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru placut
  • salariu atractiv.
Verifica pe BestJobs