CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare finalizate in domeniul auto;

- Foarte bune abilitati manageriale;

- Organizat si analitic;

- Abilitati de mediere si comunicare;

- Capabil de a lucra sub stres, program prelungit;

- Dinamic;

- Corect;

- Persoană orientată spre obiective;

- Cunostinte foarte bune de operare PC.

- Cunostiinte tehnice in domeniul auto

- Cunostiinte privind sistemul de asigurari auto din Romania

- Cunostiinte privind procedura de lucru dintre societatile de asigurari - service auto - client asigurat

- Persoana serioasa

- Bine organizata

- Bune abilitati de relationare cu clientii

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Asumarea responsabilitatilor aferente postului;

- Capacitate de a evalua şi a lua decizii;

- Capacitate de a lucra cu oamenii;

- Respectarea termenelor stabilite pentru finalizarea lucrarilor de reparatii si predarea autovehiculelor clientilor;

- Urmareste respectarea si executarea in conditii de calitate a specificatiilor comenzilor de reparatii auto;

- Rezolva cu responsabilitate si promptitudine maxima, eventualele reclamatii venite din partea clientilor;

- Urmareste obiectivele privind rentabilitatea activitatilor desfasurate

Preluarea clientilor

- Urmarirea intregului parcurs al lucrarii de reparatie a autoturismului, incepand de la preluare, pana la predarea masinii reparate.

- Responsabil direct de introducerea autovehiculului in reparatie, timpul de executie a lucrarii, informarea clientului pe tot parcursul reparatiei si predarea autovehiculului reparat in termenul stabilit catre client

- Responsabil de preluarea si pastrare documentelor necesare efectuarii reparatiei autovehiculului

- Gestionarea si mentinerea evidentei privind baza de date a clientilor

-Transmiterea catre societatile de asigurari a eventualelor note tehnice de reconstatare;

Cerinte:
- studii superioare profil tehnic;
- cunostinte tehnice auto;
- orientare catre client;
- experienta in pozitie similara constituie avantaj;
- cunostinte MS Office;
- permis de conducere categoria B, categoriile C, E constituie avantaj;
- spirit organizatoric, initiativa, aptitudini de comunicare, seriozitate

Verifica pe BestJobs