Candidatul ideal

Cerinte

  • Studii superioare;
  • Minim 1 an experienta in vanzari;
  • Permis dе conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari pe teren;
  • Permis de conducere categoria C+E constituie avantaj;
  • Persoana determinata, flexibila cu un bun spirit de comunicare si relationare cu clientii,
  • Abilitati dе negociere.

Descrierea jobului

Rеsponsabilitаti:

  • Prospectarea si dezvoltarea bazei de date de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia companiei;
  • Cunoasterea si informarea clientilor privind configuratiile tehnice ale autovehiculelor din stoc, detalierea si explicarea avantajelor de produs;
  • Indeplinirea planului de vanzari annual;
  • Mentinerea relatiilor cu clienti existenti;
  • Utilizarea corecta a tuturor sistemelor si echipamentelor de serviciu (ex: laptop, pachet Microsoft Office, CRM etc);
  • Prezentarea catre client/potential client, in mod professional, a produselor si serviciilor pe care Scania le poate oferi;

 Beneficii

  • Pachet salarial atractiv (salariu fix + comisioane, alte beneficii);
  • Masina, laptop si telefon de serviciu;
  • Posibilitate de dezvoltare intr-o companie automotive de success.
  • Mediu de lucru profesional
Verifica pe BestJobs