Reprezentant Regional de Vanzari

CERINTE:

– cunostinte solide de operare PC: WORD, EXCEL, Outlook; usurinta de a deprinde utilizarea unui software CRM

– minim studii medii finalizate
– capacitatea de a acumula rapid cunostinte aprofundate despre produse, piata, concurenta, politici comerciale, proceduri

– abilitati de calcul matematic nivel primar
– abilitati tehnice cel putin nivel minim

– capacitatea de a intelege procese de prelucrare materiale ca de exemplu: sudare, rutare, printare, termoformare, frezare, precum si aplicatiile de baza ale produselor comercializate

– abilitati de prezentare produse
– experienta in vanzari pe teren, B2B, preferabil minim 3-5 ani

– ideal experienta in distributie produse cu destinatie productie/ prelucrare in diverse industrii

– politica comerciala este foarte clara, dar sunt necesare totusi si abilitati de negociere

CARACTERISTICI PERSONALE:

– om de vanzari carismatic, optimist, vesel si perseverent, orientat catre rezultate, cu o foarte buna capacitate de organizare si disponibilitate reala pentru deplasari (job-ul presupune in cea mai mare parte munca de teren)

Este important ca noul coleg sa fie foarte serios si sa fie pregatit sa isi ia un angajament de lunga durata.

RESPONSABILITATI:

– vanzare materiale pe segmentul de clienti alocat

– promovarea constanta si consecventa a produselor comercializate

– prezentare materiale, mostre, organizarea de teste ale produselor

– actualizarea permanenta a bazei de date de clienti, precum si actualizarea informatiilor cu privire la discutiile purtate cu clientii pe platforma CRM
– gestionarea clientilor activi si dezvoltarea activa a portofoliului de clienti (activarea prospectilor)
– acordarea de suport/ informatii tehnice si comerciale clientilor
– intocmirea de oferte de pret, conditii de livrare, modalitati si termene de plata, respectand politica comerciala
– indeplinirea obiectivelor de vanzari

Oferta:

Salariu fix  + o parte variabila care se va stabili ulterior perioadei de proba 90 zile

Autoturismul de serviciu poate fi utilizat si in timpul liber

Autoturismele si autoutilitarele sunt monitorizate GPS, iar alimentarea cu combustibil se face doar pe baza de card personalizat, in retea

Verifica pe BestJobs