Fișa jobului

SCOP: Vanzarea produselor si serviciilor oferite de companie, prin reteaua de magazine, catre clienti, respectand standardele si politicile companiei.

Responsabilitati
  • Vei veni in intampinarea clientilor pentru a identifica nevoile acestora
  • Vei face recomandari privind produsele si serviciile oferite de companie
  • Vei oferi clientilor informatii despre caracteristicile tehnice, metodele de instalare, garantie si alte detalii tehnice
  • Vei promova produsele şi serviciile companiei in scopul cresterii veniturilor, apeland la campaniile promotionale ale companiei;
  • In procesul de vanzare vei incasa bani si vei emite documentele necesare (factura, bon fiscal, certificat de garantie, contract etc.)
  • Vei tine gestiunea banilor incasati si vei inregistra in sistemul informatic toate operatiunile de vanzare ale magazinului, vei face rapoarte de vanzare si vei pregati documentele necesare pentru depunerea banilor la banca
  • Vei face receptia noilor produse si vei asigura depozitarea corespunzatoare a lor
  • Vei mentine standardele de curatenia a magazinului, de aranjare a produselor in raft, de tinuta personala si atitudine fata de clienti
  • Vei participa la traininguri periodice pentru noile produse si servicii ale companiei
Ce Vei Castiga Din Aceasta Experienta
  • Venituri in functie de performanta ta (salariu fix si comision motivant)
  • Traininguri pentru produse si servicii Telekom si de relationare cu clientii
  • Dezvoltarea abilitatilor si competentelor personale care te vor ajuta in cariera ta viitoare
  • Oportunitati de dezvolare a carierei in cadrul Telekom
Cerintele Postului
  • Ai cel putin studii medii, cu diploma de bacalaureat sau esti student
  • Te pasioneaza tehnologia si esti atras de o cariera in vanzari
  • Abordezi cu deschidere si intelegere clientii
  • Detii minime cunostinte de MS Office (email, internet, Word, Excel)
Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.

Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link:
  • Doar candidatii selectati vor fi contactati.
Va Rugam Sa Trimiteti CV-urile Pana Cel Tarziu

Persoana de contact: Ana Cumpanasu
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Telecomunicații

Verifica pe LinkedIn