1. Obiectiv:

Realizarea proiectelor cu ajutorul aplicatiilor software specializate, pe baza datelor/desenelor tehnice transmise de manager si/sau de catre clientii companiei.

  1. Responsabilitati:
  • Asimilarea interna a proiectului primit din partea clientului intern/extern.
  • Realizarea de proiecte interne proprii ale companiei pentru elemente de mobilier.
  • Comunicare cu arhitectii externi.
  • Realizarea masuratorilor (deplasare pe teren la locatia clientului).
  • Executia propriu-zisa a proiectului de mobilier conform cerintelor clientului folosind solutiile software aflate la dispozitie.
  • Participarea in procesul de ofertare.
  • Elaborarea dosarului de executie al pieselor componente ale produselor ce intra in productie: desene de ansamblu, detalii tehnice de asamblare, detalii tehnice de executie.
  • Transmiterea necesarului de material catre cei responsabili cu aprovizionarea.
  • Participarea in initierea fluxului de productie prin transmiterea informatiilor de executie catre utilajele cu interfata de automatizare.
  1. Cerinte:
  • Experienta de minim 2 ani in proiectare de mobilier si utilizarea solutiilor software in acest sens..
  • Atentie la detalii, proactivitate, organizare.
  • Seriozitate, flexibilitate, orientare catre client/rezultat.
  • Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.
  • Abilitati tehnice avansate.
  • Permis de conducere .
  1. Oferta:
  • Un mediu profesionist de lucru, apartenenta la o echipa bine conturata si solida.
  • Dezvoltare si specializare continua prin programe de training.
  • Salariu motivant in concordanta cu experienta si cunostintele acumulate.
  • Decontare transport.

Verifica pe BestJobs