Candidatul ideal

Căutăm un coleg cu care să ne potrivim cultural și care să aibă experiența tehnică necesară pentru proiectele noastre.

Dorim să găsim pe cineva care:
- este proactiv, cu spirit dе inițiativă
- este interesat să învețe, să se documenteze, să se perfecționeze
- caută un mediu în care să se poată exprima liber, să poată veni cu idei și să poată contribui la toate activitățile echipei

Din perspectivă tehnică avem nevoie dе cineva care:

- cunoaște bine PHP și are experiență în dezvoltarea dе proiecte folosind un CMS PHP open-source ( Drupal, TYPO3, Wordpress...)
- este confortabil cu JS, CSS3, HTML5
- este deschis să învețe și să devină bun în TYPO3, platforma CMS enterprise pe care Arxia o utilizează cu predilecție.

Descrierea jobului

Postul implică reаlizаreа dе activități dе dezvoltаrе utilizând platforma CMS TYPO3.
Proiеctеlе uzuale sunt implеmеntări dе portaluri, dеzvoltări dе extensii, upgrаde-uri la ultima versiunе mаjoră a TYPO3.
Proiectele sunt de dimensiuni variate, de la o săptămână până la câteva luni.
Clienții acestor proiecte sunt din România, din țările de limbă germană și din alte țări din vestul Europei.
Noul nostru coleg va lucra, în general, sub coordonarea directă a unui manager de proiect din cadrul echipei Arxia.

Avem multă experiență în organizarea unui program optim pentru învățarea TYPO3. Noul coleg va trece în prima fază printr-un program de studiu, asistat de un mentor cu mare experiență.

Avem un program flexibil, o atmosferă colegială și relaxantă.
Acordăm sprijin pentru învățare și participare la evenimente.
Se poate lucra remote sau de la biroul nostru din centrul orașului (la 2 minute de Sora).

Oferim un pachet de servicii medicale la o clinică colaboratoare și alte beneficii despre care vom discuta la interviu.

Descrierea companiei

Arxia dezvoltă proiecte web încă din anul 2000. Am început să lucrăm cu TYPO3 din 2005 și am obținut multe satisfacții din această direcție.

Am realizat multe proiecte interesante pentru clienți din toată Europa. Ne-am implicat în comunitatea internațională TYPO3, suntem primii membri din România ai Asociației TYPO3, începând din 2013 organizăm la Cluj conferința internațională TYPO3 East Europe în fiecare an, am organizat Code Sprints la Cluj și am primit în 2 ani la rând programatori din Germania în schimb de experiență.

În 2018 am sprijinit demararea unui program de expansiune globală în cadrul Asociației TYPO3 și noul TYPO3 Community Expansion Committee, condus de CEO-ul Arxia, a reușit sa promoveze platforma TYPO3 în mai multe țări și să câștige contracte de consultanță cu Guvernul Rwandei, să ajute direct la lansarea portalelor web guvernamentale bazate pe TYPO3 și stabilirea primei comunități naționale TYPO3 din Africa.

Arxia a dezvoltat și comercializează mai multe produse software, cum sunt floor planner-ul online PlanningWiz, platforma pentru gestiunea achizițiilor publice ProcessPlayer, StartUp Manager etc.

Suntem foarte activi în organizațiile din care facem parte, am menționat deja TYPO3 Association, suntem membru fondator în Clusterul Cluj IT și CEO-ul nostru este vicepreședinte al acestei organizații, avem reprezentanți activi în mai multe comitete de dezvoltare a standardelor la nivel național și european.

Arxia sprijină digitalizarea eficientă a instituțiilor și companiilor din România și se implică activ în promovarea principiului Once-only în administrația publică și a introducerii facturării electronice în România.

Mai multe informații despre clienții noștri, serviciile noastre găsiți pe situl Arxia.

Verifica pe eJobs.ro