Fișa jobului

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativde angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Cautăm un Programator macro-uri în Excell care să se alăture departamentului de Vânzări din Cadrul Global Shared Services. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati
  • Principala activitate va fi de a crea Macro - uri in Excell și analiza acestora pentru a eficientiza activitatea grupelor din departament
  • Introducerea datelor generale ale comenzilor în sistem
  • Preluarea comenzilor în sistem
  • Prelucrarea datelor produselor finite în sistem
  • Calcularea supraproducției de module

Cerinte
  • Cunoștințe avansate de MS Office (la nivel de programare macro-uri)
  • Studii superioare finalizate sau în curs
  • Cunoștințe bune de limba germană și/sau engleză
  • Afinitate față de cifre și Capacitate de asimilare rapidă a cunoștințelor
  • Abilități de comunicare și foarte bune abilități analitice

Beneficii
  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Daca ești o persoană responsabilă care dorește facă parte dintr-o echipă dinamică ce își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte în maxim 3 săptămâni.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “drä” or “drä”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Producție electrice/electronice

Verifica pe LinkedIn